BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ

Web tasarımında akademik başarıya ulaştık: Biruni
Üniversitesi yeni web sitesi.

Üniversite eğitimine farklı bir bakış açısı getirerek öncü bir misyonla kurulan Biruni Üniversitesi, kısa süre içerisinde ülkemizdeki üniversiteler arasında saygın bir konuma ulaştı. Üniversite, öncü vizyonu dijitaldeki yüzüne taşımaya karar verdiğinde yollarımız kesişti. Biruni Üniversitesi’nin kurum kültürünü yansıtan, öğrenci ve öğretim görevlilerin hayatını kolaylaştıran fonksiyonel ve güncel yeni web sitesini geliştirdik.

Bir Üniversiteyi Dijitale Taşımak.

Dijital eğitim trendinin yükselişiyle birlikte eğitim kurumlarının web siteleri her zamankinden önemli bir mecra haline dönüştü. Online eğitim modülleri, yeni eğitim sistemleri, öğrenci-öğretim üyesi iletişim birimleri, anketler, forumlar, araştırmalar derken üniversite dünyası olduğu gibi web platformlarına taşınmaya başlandı. Bizim için tüm bu erişim yollarının farklı ekranlarda sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamak başlı başına önemli bir süreçti. Üstelik bunu kullanımı kolay bir arayüzle sağlamamız gerekiyordu.

Bilgiyi Bilişime Dönüştürmek.

Temel özelliği bilgi üretmek olan bir üniversite web sitesi sürecine girerken geniş bir içerik dünyasıyla karşılaşacağımızı tahmin edebiliyorduk. Biruni Üniversitesi bizi bu tahminimizin çok ötesine götürdü. Güçlü ve zengin bir içerik dünyasıyla karşı karşıyaydık. Biruni Üniversitesi web sitesi haritası gerçekten son derece kapsamlı bir çalışmayla ortaya çıktı.

Öğrenci Dostu Dijital Deneyim

Biruni Üniversitesi için tasarımdan geliştirmeye kadar tüm süreçleri baştan ele aldık. Her dönemde farklı bir iletişim kimliğine kolayca bürünebilen slider alanı, öğrencilerin aradıkları tüm içeriklere kolayca ulaşmasını sağlayan kullancı dostu resposnif bir tasarım ve onlarca farklı kullanıcı tarafından gerekli güncellemelerin kolayca sağlanabileceği bir CMS. Sonuç Blueprint için akademik bir başarı belgesi oldu.