TUSAŞ

3D helikopter, uçak ve uydu tasarımlarımızla
TUSAŞ’ı dijitalde uçurduk.

3D Tasarım bizim için her zaman heyecanlı bir süreç. Ama konumuz Türkiye’nin yerli imkanlarla ürettiği helikopter, uçak ve uydular olunca bu süreç bizim için tarifsiz bir heyecana dönüştü. TUSAŞ için hazırladığımız 3D tasarımlar bu heyecanımızın yansımaları.

Havacılık Ürünlerine Dokunma Hissi

T129 ATAK, HÜRKUŞ, GÖKBEY, ANKA, MMU ve GÖKTÜRK gibi TUSAŞ ürünleri Türkiye’nin gökyüzündeki gurur abideleri. Hepsi özgün tasarımlara sahip bu hava ve uzay araçlarını yakından görmek çoğumuz için olası değil. Biz de TUSAŞ web sitesi ziyaretçilerinin bu muhteşem ürünlere istediği gibi yaklaşabilmesini istedik. Onlara bu muhteşem ürünlere dokunma hissi verecek gerçek bir 3D deneyimi yaşatmak istedik.

Uzay Geometrisiyle Birleşen Simülasyon Hissi

Her biri özgün aerodinamik tasarımlara sahip bu havacılık ürünleriyle kusursuz bir 3D deneyimi yaratmak oldukça güç aşamalardan oluşuyordu. Ortaya çıkacak sonucun yüzey modellemesinin ötesinde olması gerekiyordu. Yapmamız gereken işin uzay geometrisiyle sıfırdan bir tasarım simülasyonu niteliği taşıması gerektiğine karar verdik.

Her açıdan %100 gerçek

Eğrisel modelleme ve dijital heykelleme yöntemlerini baz alarak yürüttüğümüz yüzey tasarım süreci bizi çok daha gerçekçi bir sonuca götürdü. Komplike yüzey detaylarına sahip TUSAŞ havacılık ve uzay ürünlerinin dijital modelleriyle etkileyici bir sonuca ulaştık. Gerçek bir uçağı her açıdan inceleme hissi veren heyecan dolu bir kullanıcıların deneyimi.

Çoklu 3D Yaklaşımlarıyla Yeni Ufuklar

TUSAŞ mühendisleri denetimindeki helikopter, uçak ve uydu araçlarını hibrit 3D tasarım ve yüzey geliştirmeyle dijital modelleme süreci, bizi bu alanda yepyeni ufuklara taşıyan bir deneyim oldu. TUSAŞ Havacılık ürünleri çalışmamız, bizi 3D yüzey tasarımında yeni bir seviyeye ulaştırdı.